Work and Travel

Work and Travel nedir? Doğru anlaşılır, doğru kullanılırsa eşsiz bir fırsata dönüşen bir programdır.

Work and Travel nedir?
Work and Travel programı Amerikan hükumetinin kontrolünde yapılan, dünyanın değişik yerlerinden üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca Amerika’da çalışıp İngilizcelerini geliştirme imkanları buldukları, dünyayı ve farklı kültürleri tanımalarını sağlayan bir öğrenci kültürel değişim programıdır. WAT programı Amerika’yı turist gibi değil içinden biri gibi yasamanızı ve anlamanızı sağlayan ve bunu yaparken de seyahat harcamalarınızı karşılayıp yanınızda bir miktar parayla dönebileceğiniz bir program.

Work and Travel her üniversitelinin Hayatı boyunca yapabileceği en güzel etkinliklerden biridir, en az bir kez yaşaması gereken önemli bir deneyimdir. Size çok şey kazandıracak!

Work and Travel size hem unutulmaz bir macera yaşatıyor hem de hayatla
tanıştırıyor. WAT ile belki de ilk kez tek başınıza yurtdışına yolculuk yapacak, ilk defa bir işiniz, patronunuz ve mesainiz olacak, ilk defa kendi kazandığınız para ile ayakta kalmaya çalışacak, sorumluluk ve inisiyatif sahibi olarak gerçek hayatta da yüzleşmek zorunda olduğunuz birçok sorunla kendiniz yüzleşmek zorunda kalacaksınız.Bu program size alternatifi olmayan bir kişisel gelişim ve öz güven kazanma olanağı sağlıyor.

Ayda ortalama 900-1.500 USD kazanabilecek ve program için gerekli olan yaşam ve seyahat masraflarınızı karşılayabileceksiniz. Amerika gibi herkesin hayallerini süsleyen bir ülkeyi masraflarınızı karşılayarak görüp gezebileceksiniz. Aynı anda hem çalışma hem de tatil yapma fırsatı bulacak, tüm bunları yaparken de kimseye yük olmayacaksınız. Program sonunda ömür boyu unutulmayacak tecrübe ve birikimlerle ülkenize geri döneceksiniz.

Amerika’da kaldığınız 4 ay boyunca İngilizcenizi geliştirme ve günlük hayatta pratik yapma fırsatını bulacaksınız. İngilizce konuştukça yabancı dilinize olan güveniniz artacak ve her ortamda kendinizi İngilizce olarak ifade eder hala geleceksiniz. Bu güven sayesinde pratik yeteneğiniz artacak ve yabancı dil korkunuzun yok olmasını sağlayacaktır.

Work and Travel Ne Değildir?

 • Bir tatil programı değildir.
 • Para biriktirme programı değildir.
 • Staj programı değildir.
 • Bölümünüzle alakalı bir iş yerinde çalışma olanağı tanıyan program değildir.
 • Sadece çalışma programı değildir.
 • Sadece gezi programı değildir.

Ayrıca Amerikan Başkonsolosluğu’nun resmi YouTube hesabından program süreci hakkında bilgi edinebilirsiniz. Program ve kayıt süreci hakkında daha detaylı bilgi için ilgili sayfalarımızı ziyaret edebilir veya danışmanlarımıza ofis telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

2019 Work and Travel Ücret Listemiz

 • Premium Program uçak bileti dahil programdır. Bu program 3100 USD. 1 Aralık 2019 a kadar peşin ödemelerde 2650 USD dir.
 • Bütün programlarda ön kayıt ücreti $400 dır.
 • İngilizce ‘’Konuşma’’ seviyesi ön mülakatta en az INTERMEDIATE (Orta) seviye çıkan öğrencilere Gold ve Premium Programlarda $100 indirim (30 Kasım’a kadar).
 • Peşin ödemelerde Gold ve Self programlarda $100, Premium programda ise $200 indirim yapılmaktadır.
 • Second-Timer öğrencilerimize Self Programda $100 indirim yapılmaktadır.